Polski
Login:     Hasło:     
KATEGORIE
ATL/TCH SAE 40

SAE40 to nowoczesny, elektrohydrauliczny podnośnik warsztatowy o udźwigu 4 t. Każda kolumna wyposażona jest w osobny cylinder, dzięki czemu pokrywa dolna ma tylko 4 cm wysokości co umożliwia komfortowy wjazd i zjazd ze stanowiska roboczego. Cichy i ekonomiczny agregat o mocy 2,2 kW zapewnia pewne i płynne podnoszenie pojazdu, a elektromagnetyczne odblokowywanie zapadek sprawia, że praca podnośnika jest całkowicie automatyczna bez konieczności ręcznego zwalniania zabezpieczenia. Wysokość podnoszenia wynosi 1800 mm.

Opis podnośnika:
  • Podnośnik jest przeznaczony do podnoszenia pojazdów silnikowych o maksymalnej wadze zgodnej z zapisaną na tabliczce znamionowej 4000 kg.
  • Wszystkie części mechaniczne, takie jak kolumny, wózki i ramiona podnoszące zostały zbudowane z płyty stalowej, zapewniającej sztywną i mocną konstrukcję, przy zachowaniu niskiej wagi.
  • Podnośnik jest wyposażony w dwie kolumny (1), z których każda jest wyposażona w wózek (2) oraz parę ramion podnoszących (3), przymocowane do ziemi przez podstawy kolumny.
  • Płytę przejazdową (4) stosuje się do ochrony węży hydraulicznych, przewodów elektrycznych i lin stalowych przeprowadzonych pomiędzy kolumnami.
  • Podnoszenie wózków odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku podnoszenia na panelu sterowania (5), który uruchamia pompę, która dostarcza olej hydrauliczny do tłoków wewnątrz kolumn.
  • Ramiona są blokowane automatycznie przez urządzenia zabezpieczające po podniesieniu wózków i ramion.
  • Wyłącznik krańcowy, zatrzymujący wózki na maksymalnej wysokości jest zainstalowany w kolumnie z panelem sterowania.
Fundament:

Podnośnik powinie być ustawiony na suchym fundamencie, bez kurzu i innych zanieczyszczeń. Spadek fundamentu na całej długości podnośnika nie powinien być większy niż 5 mm.
Grubość betonu NIE MOŻE BYĆ MNIEJSZA niż 200 mm (zalecane 250 mm), a siła nośna powinna wynosić minimum 3000 PSI (2,1 kg/mm2).

Sugerowane wymiary płyty fundamentowej to 4000 mm długości, 1000 mm szerokości i 250 mm głębokości. Zalecane/Wymagane jest wzmocnienie fundamentu zbrojeniem z prętu ?8, dla poprawy trwałości fundamentu. Zbrojenie powinno być wykonanie dwurzędowo, tj. 50 mm pod górną powierzchnią fundamentu i 50 mm od dolnej powierzchni fundamentu. Górna i dolna warstwa zbrojenia powinna być spięta na bokach oraz rozparta w kilku miejscach na środku, aby uniknąć wygięcia podczas wylewania betonu.

ZDJĘCIA
ATL/TCH SAE 40ATL/TCH SAE 40ATL/TCH SAE 40
DO  POBRANIA
Słowa kluczowe:
podnośnik, elektrohydrauliczny, hydrauliczny dwukolumnowy
Kod produktu:
SAE40
DANE  TECHNICZNE
NOŚNOŚĆ 4000 kg
Maksymalna wysokość podnoszenia 1800 mm
Minimalna wysokość (po opuszczeniu) 90 (110) mm
Całkowita wysokość 2826 mm
Całkowita szerokość (u podstawy) 3165 (3420) mm
Odległość pomiędzy kolumnami 2821 mm
Maksymalna szerokość pojazdu 2580 mm
Czas podnoszenia 40 s
Czas opuszczania 60 s
Poziom hałasu 70 dB(A)
Temperatura robocza -10°C ÷ 40°C
Moc silnika 2,2 kW
Waga podnośnika 620 kg