Polski
Login:     Hasło:     
KATEGORIE
SUN KOOLKARE BLIZZARD QTECH II

KoolKare Blizzard Qtech jest najnowszej generacji automatycznym urządzeniem przeznaczonym do kompleksowej obsługi układów klimatyzacji samochodowej.
W automatycznym procesie wykonuje operacje odciągania i regeneracji czynnika chłodniczego, separacji zużytego oleju, sprawdzania szczelności, dozowania świeżego oleju, dozowania barwnika i napełniania układu. Dodatkową zaletą jest wbudowana baza danych pojazdów z podanymi fabrycznymi ilościami czynnika chłodniczego do napełnienia. Dzięki temu operator nie musi szukać informacji ile czynnika powinien naładować do układu, wystarczy, że z listy wybierze markę i model, który aktualnie obsługuje. Po zakończeniu całego procesu drukowany jest protokół, który można wręczyć klientowi jako dowód przeprowadzonej obsługi. Użytkownik może wybrać przeprowadzenie całego kompletnego procesu jak również ustawić dowolną kombinację poszczególnych operacji.
Opatentowany system regeneracji czynnika "single pass" umożliwia pełne odzyskanie czynnika w zgodzie z najsurowszymi wymaganiami ekologii. Wbudowany blok samodiagnostyki pozwala na rozwiązanie prostych problemów związanych z obsługą i urządzeniem bez konieczności wzywania serwisu. Komunikacja z użytkownikiem odbywa się za pośrednictwem czytelnego wyświetlacza LCD. Całe oprogramowanie jest w języku polskim.

Dodatkową zaletą urządzenia jest elektroniczna waga, dzięki której urządzenie non-stop monitoruje ilość czynnika znajdującego się w butli. W przypadku osiągnięcia pełnego napełnienia oraz opróżnienia butli stosowne komunikaty pokazywane są na wyświetlaczu. Urządzenie ostrzega też użytkownika, jeśli zaprogramuje on większą ilość czynnika do napełnienia układu niż znajduje się w butli.

Kolejnym plusem przemawiającym za modelem KoolKare Blizzard Qtech jest funkcja automatycznego dozowania oleju, urządzenie oprócz wagi na czynnik chłodniczy posiada dodatkową elektroniczną wagę, dzięki której do układu dodawane jest tyle samo świeżego oleju co zostało odciągnięte oleju zużytego podczas operacji odciągania i regeneracji. Do osiągnięcia podciśnienia o odpowiednio dużej wartości zastosowano wysokiej jakości pompę próżniową o bardzo dobrych parametrach. KoolKare posiada kilka cech wyróżniających go spośród innych urządzeń dostępnych na rynku, o których napisano już powyżej. Ponadto urządzenie posiada funkcję podgrzewania butli, dzięki czemu proces napełniania układu przebiega znacznie szybciej. Urządzenie wyposażone jest w dużą butlę o pojemności 22 kg co zapewnia możliwość obsługi dużych układów klimatyzacji np. w autobusach.

Wyposażenie standardowe

 • urządzenie KoolKare Blizzard Qtech
 • butla
 • węże serwisowe do podłączenia do pojazdu
 • butla na zużyty olej
 • butla na świeży olej
 • butla na barwnik
 • wbudowana drukarka
Wyposażenie dodatkowe
 • elektroniczny wykrywacz miejsc nieszczelności EELD104
 • przyrząd do wykrywania miejsc nieszczelności metodą UV
 • lampa UV do wykrywania miejsc nieszczelności
 • termometr

ZDJĘCIA
SUN KOOLKARE BLIZZARD QTECH II
DO  POBRANIA
Słowa kluczowe:
sun diagnostics, snap-on, koolkare, blizzard, qtech, stacja AC, stacja do klimatyzacji, klimatyzacja
Kod produktu:
QTECH
DANE  TECHNICZNE
Obsługiwane systemy A/C R 134a
Tryb pracy automatyczny
Operacje odciąganie i regeneracja czynnika, separacja zużytego oleju, test szczelności
dozowanie oleju, napełnianie układu, sprawdzenie ciśnień roboczych
wydruk protokołu z obsługi
Wydajność robocza ok. 1 kg/min
Pojemność butli 22 kg
Stopień osiąganej próżni 0,001 bar ciśn. bezwgl.
Wydajność pompy podciśn. 140 l/min
Temperatura pracy 10 - 40 °C
Zasilanie 230V AC, 50 Hz
Wymiary [Wys x Szer x Gł] 970 x 500 x 600 mm
Waga 80 kg